صفحه ها
دسته
وبلاگ دوستان
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 499773
تعداد نوشته ها : 559
تعداد نظرات : 493
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


حجاب زن تعیین کننده نوع برخورد مرد با اوست

حجاب به عنوان یکی از عوامل بازدارنده از ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی مورد تاکید دین اسلام بوده و رعایت آن توسط زنان و دختران در جامعه به دلیل امنیت بخشی به آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است . 

 بررسی های جامعه شناسان نشان می دهد که حجاب زن تعیین کننده نوع برخورد مردان با آنان است و اصولا مردان با زنان محجبه که خود نوعی القاکننده مرزهای شخصی و عدم تمایل به تماس های نزدیک با مردان است رفتار مودبانه تری دارند.
البته تنها حجاب کامل است که می تواند زنان را از آسیب احتمالی حفظ کند و بدحجابی دارای همان تبعات بی حجابی است که تاثیرات نامطلوبی در جامعه ایجاد خواهد کرد.
نتایج یک نظرسنجی در مرکز اطلاعات و آمار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان حاکی از آن است که بیش از 80 درصد زنان معتقدند واجب بودن حجاب مصونیت می آورد و نیز آن را دلیل احترام به مقام زن می دانند و بیش از 75 درصد معتقدند که حجاب تحکیم بنیان خانواده را درپی خواهد آورد.
از آنجا که رعایت حجاب از روی اکراه و اجبار محقق نخواهد شد مسئولان جامعه باید تمهیداتی را جهت نهادینه کردن این ارزش در جامعه بیاندیشند زیرا رعایت حجاب به معنای اعم آن می تواند سبب تحکیم بنیاد خانواده شود.


دسته ها :
X